[Date Prev][Date Next][Thread Prev][Thread Next][Date Index][Thread Index]

Munkaidő, pihenőidő - jogi képzés gyakorlati megközelítésből



 

 

A munkaidő - pihenőidő arányának meghatározása, és a munka díjazása igen kényes feladat.

Jöjjön el képzésünkre, és hallgassa meg szakértő előadóink gyakorlati tanácsait, ötleteit és tapasztalatait a munkaidő, pihenődő témakörében!  

Jelentkezéseket a beérkezések sorrendjében áll módunkban elfogadni!

 

Munkaidő, pihenőidő és a munka díjazása
Miért és mennyit kell fizetni munkaviszonyban?

Nincs a munka világának annyi kérdést, ellenérzést felvető területe, mint a munkaidő meghatározása, és az azért fizetett, vagy éppen nem fizetett díjazás kérdése. A hatékony munkavégzés elengedhetetlen feltétele a munka- és a pihenőidő helyes arányának megállapítása.

Előadóink gyakorlati oldalról közelítik meg a témát, és válaszolják meg a felvetődött kérdéseket.

Tervezett tematika:
? A munkaidő mértéke: teljes és részmunkaidő
? Hogyan kell beosztani a munkaidőt?
? A munkaidőkeret: hogyan hozzuk ki belőle a legtöbbet?
? A kötelező pihenőidők szabályos beosztása
? A rendkívüli munkaidő típusai és elszámolásuk
? Fizetett és fizetés nélküli szabadság
? A munkaidő nyilvántartása
? Mit tartalmazzon a munkaszerződés a  munkabérről?
? Az alapbér és a minimálbér
? A kötelező bérpótlékok rendszere
? Lehetőségek a bérpótlékok meghatározására
? Levonás a munkabérből
? A jogalap nélküli munkabér visszakövetelése
? Elszámolási kérdések
? Kérdések, konzultáció

Időpont: 2017. január 19. 10:00-15:00

Előadó: Dr. Kártyás Gábor, Dr. Kovács Szabolcs

Helyszín: Hotel Hungaria City Center****

 

*************

TOVÁBBI KIEMELT KÉPZÉSEINK AZ ADATVÉDELEM TERÜLETÉN:

Az új Polgári perrendtartási törvény
Jogi képzéssorozat a PKKB címzetes törvényszéki bírójával

2018. január 1-el hatályba lép a Polgári perrendtartásról szóló új törvény, komoly erőpróba elé állítva a jogalkalmazásban résztvevőket.

A három részből álló előadássorozat ahhoz nyújt segítséget, hogy még a hatályba lépés előtt megismertessük a törvény megalkotásához vezető új koncepciót, a hatékony és gyors eljárás célját megvalósítani szándékozó új intézményeket, szabályokat. Mindezt egy kodifikációban is résztvevő, gyakorló bíró segítségével, aki nem csak az osztott perszerkezettel, az anyagi pervezetéssel, a társult perekkel, a törvényszéki és járásbírósági szabályok párhuzamos alkalmazásával stb. ismerteti meg a hallgatókat, hanem igyekszik az új szabályok buktatóira is felhívni a figyelmet.

Az előadássorozat időpontjai:

  1. alkalom: 2017. január 30. (hétfő), 10:00-15:00
  2. alkalom: 2017. február 14. (kedd), 10:00-15:00
  3. alkalom: 2017. február 28. (kedd), 10:00-15:00

Kedvezményes ár:  akár 50% kedvezménnyel 37.350Ft/fő + ÁFA / 3 alkalom, ha egy cégtől többen jelentkeznek

 

Kamerás megfigyelőrendszerek adatvédeleme, legális használata

Gombamód szaporodnak a kamerák az országban. A kisboltok, nagyáruházak, bankok, társasházak és hivatalok sorra telepítik a kamerarendszereket, sőt, már a buszokon és vonatokon is megfigyelnek. Figyelik az ügyfeleket, ellenőrzik a dolgozókat, sokszor tájékoztatás, hozzájárulás és az adatvédelmi biztos nyilvántartásába való bejelentés nélkül. 

Vajon mire fog menni az adatkezelő a jogellenesen készített felvételekkel?

Előadónk részletesen ismerteti a szabályokat, amelyeknek meg kell felelni, hogy a kamerarendszerünk által készített felvételeink legálisak legyenek. Így szükség esetén jogosan felhasználhatjuk őket, akár bizonyító erejük lesz.

Időpont: 2017. január 26.

Kedvezményes ár:  50% kedvezménnyel 14.950 Ft/fő + ÁFA,  ha egy cégtől többen jelentkeznek.

Részletek és jelentkezés »

 

 

 

***********************

Új európai adatvédelmi rendelet
Hogyan készüljünk fel az EU új általános adatvédelmi rendeletére?

2018. május 25-től kell kötelezően alkalmazni egész Európában az új európai adatvédelmi rendeletet. A rendelet alkalmazásai nagyon sok változást hoznak a mai szabályokhoz képest!
Előadónk a nap folyamán részletesen ismerteti és  gyakorlati példán keresztül bemutatja a változásokat és a teendőket és részletesen kitér a felkészülés ajánlott lépéseire!
Az új európai adatvédelmi rendelet következtében akár 20.000.000 euró is lehet a szankció.

Érdemes időben felkészülni az új európai adatvédelmi rendeletre!  Kerülje el a bírságokat!

2016. március 14-én az Egyesült Királyság adatvédelmi hivatala (ICO) közzétett egy útmutatót, amely 12 lépésben segít felkészülni a 2018-ban hatályba lépő új adatvédelmi rendeletre. A listával könnyebb átlátni a jelenlegi törvény és az új rendelet közötti különbségeket.

Időpont: 2017. február 16.

Kedvezményes ár:  50% kedvezménnyel 14.950 Ft/fő + ÁFA, ha egy cégtől többen jelentkeznek .

Részletek és jelentkezés »

 

 

 

***********************

Adatvédelmi Felelős Képzés – 2 nap Dr. Kulcsár Zoltánnal

Adatvédelmi felelős képzésünk során szakértő trénerünk a képzés 2 napja alatt részletesen ismertet minden vonatkozó szabályt és rendelkezést, esettanulmányokon keresztül bemutatja a gyakorlatot, illetve tanácsokat ad a résztvevők egyedi problémáinak megoldására, és folyamatos konzultációs lehetőséget biztosít.

41. alkalommal kerül megrendezésre nagy sikerű Adatvédelmi Felelős képzésünk. Több, mint 500 adatvédelmi felelőst képeztünk ki az elmúlt 5 év során.
Jöjjön el képzésünkre, és legyen Ön is képzett adatvédelmi felelős!

A képzést követő vizsga sikeres teljesítése esetén az Infoszféra Kft. a képzés elvégzéséről tanúsítványt ad ki.

Előadó: dr. Kulcsár Zoltán

I. Időpont: 2017. január 16-17. (hétfő-kedd)  9:00 – 16:00              Részletek és jelentkezés az I. időpontra >>

II. Időpont: 2017. február 27-28. (hétfő-kedd)  9:00 – 16:00           Részletek és jelentkezés a II. időpontra >>

Kedvezményes ár:  30% kedvezménnyel 56.000 Ft/fő/2 nap + ÁFA,  ha jelentkezése december 31-ig beérkezik hozzánk.

 
A résztvevők létszáma korlátozott, jelentkezéseket a beérkezések sorrendjében áll módunkban elfogadni!
 
 
 
 

Az Ön e-mail címéről kereskedelmi címlistából szereztünk tudomást. Ezen címlista céges e-mail címeket tartalmaz, így Önt sem mint magánszemélyt kívánjuk megkeresni.

 

 

 

Kérjük, amennyiben nem kíván több hasonló tartalmú levelet kapni és szeretné lemondani a hírlevelet, akkor kattintson ide, és küldje el.