Tisztelt Partnereink!
Az elmúlt évek jelentős fordulatot hoztak a hazai vagyontervezési kultúrában. A magyar jogrendszerbe beültetésre került a bizalmi vagyonkezelés, a családi alapítvány, valamint a magán- és kockázati tőkealap intézménye. Ezt a folyamatot egészítette ki a vagyonkezelő alapítvány megjelenése. A magánszférát és annak kockázatait ezekkel az új módszerekkel jogilag is el lehet határolni az üzleti élettől, ily módon egyszerre több jogi eszköz, struktúra közül választhatnak az ügyfelek és tanácsadóik.
Az előadók igyekeznek közérthető formában bemutatni a bizalmi vagyonkezelés, a vagyonkezelő alapítványok és a magántőkealapok jogi hátterét. A cél nem az, hogy a jogszabályhelyeket részletesen felsorolják, hanem útmutató gyanánt az előírások megértését és a gyakorlati szempontokat helyezik előtérbe.
Az adatkezelési botrányok időszakában egyre többen vágynak „üzleti magánéletre”, amelynek jogszerű védelmezői lehetnek az előadásokban bemutatott vagyontervezési módszerek.
A strukturálás során kiemelt szempont az adózás is, hiszen egy befektetés versenyképességét vagy egy generációs vagyontranszfer megvalósítását jelentős mértékben befolyásolja a fizetendő adó. Tekintettel ezekre a szempontokra az előadások kiterjednek az adózási, továbbá a titoktartási és a tulajdonosi struktúrát érintő szabályokra is. A képzés MÜK nyilvántartásba vételi száma: NY003410/2024
Megszerezhető ügyvédi kredit száma: 4 kredit
Miben segít a képzés:
- A bizalmi vagyonkezelés és a vagyonkezelő alapítványok bemutatása, valamint gyakorlati működése.
- A magántőkealapok bemutatása és gyakorlati működése.
- Bizalmi vagyonkezelési nyilvántartásba vételi eljárás.
- A bizalmi vagyonkezelés, a vagyonkezelő alapítványok és a magántőkealapok összehasonlítása, titokvédelmi szabályai, valamint adózása.
Előadó: Dr. Sándor István, jogász, ügyvéd, egyetemi tanár, az MTA doktora. Tanszékvezető egyetemi tanár (ELTE ÁJK); egyetemi magántanár (KRE ÁJK); ügyvéd (Kelemen, Mészáros, Sándor és Társai Ügyvédi Iroda) Dr. Magyar-Csatlós Judit, LL.M, ügyvéd, Kertész és Társai Ügyvédi Iroda Dr. Sipos Péter osztályvezető, MNB Pénz- és Tőkepiaci Engedélyezési Főosztály Tőkepiaci Engedélyezési Osztály Dr. Nagy Szabolcs, senior ügyvéd, adószakértő Crystal Worldwide Ügyvédi Társulás Dr. Magyar Csaba, TEP, LL.M, managing partner, Crystal Worldwide Ügyvédi Iroda.
IDŐPONT:
Tantermi + élő online képzés: 2024. október 1. kedd 9:30-15:00 Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 27.
Ha nem tud személyesen részt venni a képzésen válassza az élő online közvetítést! Az ÉLŐ ONLINE közvetítésre és a HIBRID (Tantermi + visszanézhető videókonferencia) jelentkezőknek további 12 hét hozzáférést adunk a visszanézhető felvételhez.
HELYSZÍN:
Tantermi: 1077 Budapest, Wesselényi u. 4., Hotel Memories Budapest****
Élő online: ZOOM alkalmazáson (a közvetítés böngészőn keresztül is követhető).
Részvételi díj:
TANTERMI képzés: bruttó 43.900,- Ft / fő A részvételi díj tartalmazza az információs anyag és a szünetek alatti ellátás költségét. ÉLŐ ONLINE közvetítés + Visszanézhető VIDEÓKONFERENCIA: bruttó 38.900,- Ft / fő HIBRID részvétel (tantermi + videókonferencia): bruttó 49.900,- Ft / fő
Kedvezmények:
- 10% kedvezmény csoportos jelentkezéssel (min. 2 fő egy szervezettől).
- DÍJMENTES: BÉRLET előfizetéssel. Bérlet információk ITT.
|